O mnie

Nazywam się Bronisław Hońca, jestem psychoterapeutą pracującym integratywnie, aktualnie szkolę się do ceryfikatu w podejściu psychodynamicznym, w którym to kierunku coraz bardziej zmierza moja praca kliniczna, posiadam również przygotowanie w zakresie terapii uzależnień. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i respektuję kodeksy etyczne tychże towarzystw.

Prowadzę psychoterapię indywidualną, par oraz grupową, pracując w podejściu integratywnym. Co oznacza, że w swej pracy łączę różne podejścia i modalności psychoterapeutyczne, dostosowując swoje działania do indywidualnych potrzeb klienta. Jestem otwarty na różne spojrzenia na psychoterapię, dlatego też nie skupiam się na jednym możliwym jej wydaniu, ale sięgam po to, co w różnych modalnościach wydaje mi się szczególnie ciekawe, twórcze i pomocne. Najbliższe jest mi przede wszystkim podejście psychodynamiczne, tak jak jest ono rozumiane i praktykowane w Krakowskich Centrum Psychodynamicznym, egzystencjalne i Gestalt, behawioralno-poznawcze oraz podejście integracyjne bazujące na zmianie destrukcyjnych, a tym samym niekorzystnych, przeszkadzających w życiu pacjenta schematów funkcjonowania. Kiedy to możliwe, preferuję psychoterapię krótkoterminową, wyznaję pogląd, że psychoterapia ma być krótka, a jej efekty widoczne w życiu. Krótko mówiąc: efekt jest wtedy, kiedy w wyniku pracy nad sobą żyje Ci się łatwiej, odważniej stawiasz czoła wyzwaniom, które niesie każdy kolejny dzień. Po prostu jesteś bliżej rzeczywistości i codziennych spraw z nią związanych. Dodam w tym miejscu, że skłaniam się też ku myśleniu, że najlepiej jest wtedy, kiedy psychoterapia jest niepotrzebna i ze swoimi sprawami potrafimy sobie znakomicie radzić sami, bez pomocy psychoterapeutów, lekarzy etc.

W mojej praktyce szczególne miejsce znajduję dla osób doświadczających trudności w życiu osobistym, również osoby korzystające z pomocy lekarza psychiatry w związku z depresją, w kryzysie, z trudnościami adaptacyjnymi, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami osobowości etc., wreszcie zapraszam też osoby które chciałyby się nauczyć w zdrowy sposób dbać o siebie i swoich bliskich bądź po prostu coś zmienić w swoim życiu, szukają swego miejsca, celu, sensu, a nie potrafią go znaleźć lub boją się zaryzkować i coś zmienić. Czasem też chcemy coś zmienić, mamy wszystko, co potrzebne, a trudno ruszyć z miejsca, bo coś blokuje… Jeśli chcesz pracować nad sobą, lepiej siebie poznać, również to, co Tobą motywuje do różnych działań,  żyć bardziej odpowiedzialnie i czerpać z życia więcej satysfakcji i zadowolenia – zapraszam Cię w progi mojego gabinetu.

    Uczestniczyłem m.in w następujących szkoleniach, kursach, terapii własnej etc.

 • Aktualnie szkolę się do certyfikatu psychoterapeuty psychodynamicznego w ramach Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego w Krakowie
 • Studium Psychoterapii Integratywnej (Lata I-III, Kraków 2012-2014)
 • DSM IV TR – diagnoza nozologiczna (Kraków 2012)
 • Integratywna Psychoterapia Krótkoterminowa (Kraków 2011)
 • Hipnoza kliniczna w psychoterapii  – szkolenie I stopnia (Kraków 2014)
 • Hipnoza kliniczna w psychoterapii – szkolenie zaawansowane II stopnia (Kraków 2014)
 • Integratywna MetaSystemowa Psychoterapia Depresji (Kraków 2014)
 • Integratywna MetaSystemowa Psychoterapia Zaburzeń Lękowych (Kraków 2014)
 • Psychoterapia pacjentów z zaburzeniami jedzenia (Kraków 2014)
 • Psychoterapia par (Kraków 2014)
 • Zaburzenia emocjonalne Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA) i ich terapia (IPZ)
 • Psychoterapia Ericksonowska w leczeniu uzależnień (Tworki 2011)
 • Studium Terapii Uzależnień przy IPZ (Warszawa 2009)
 • Aktualnie szkolę się do certyfikatu psychoterapeuty psychodynamicznego w ramach Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego w Krakowie

Pracuję pod stałą superwizją superwizorów Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Janusza Kitrasiewicza oraz Magdaleny Chrzan – Dętkoś.